Ankara Su Kaçak Tespiti

 

Ankara Su Kaçağı Tespiti

Ankara Cihazla Su Kaçak Tespiti

Su tesisat arıza ve onarımlarında her alanda olduğu gibi artık bilgisayarlı cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar sayesinde özellikle bulunması sorun olan ve eskiden bula bilmek için ev de her yeri kırma zorunda kaldığımız Su Kaçak Tespiti işlemini cihazlar ile Kırmadan yapa bilmekteyiz.

Bu cihazlar Deniz tesisat ustalarının hem de ev sahiplerinin işini son derece kolaylaştırmıştır. Sizin de tesisatınız da bir su kaçağı var ise Ankara Su Kaçağı Tespiti hizmeti için Deniz Tesisatı ankaranın her yerinden araya bilirisiniz.

 

Kameralı Su Kaçak Tespiti Ankara

Su kaçağı bulma alanında kullanılan en işe yarar ve en önemli cihazlardan birisi de Termal Kameradır. Termal kamera sayesinde duvarların ve beton sıvaların arkasında bulunan su tesisat borularında ki delik yada patlak sebebi ile oluşan su kaçak arızalarını Görüntülü tespit yöntemi ile kamera ile bulmaktayız.

✅ Ankara Su Kaçak Tespiti:    En Uygun Fiyat
✅ Ankara Su Kaçağı Bulma:    En Garantili Hizmet
✅ Ankara Su Kaçağı Tespiti:    Kırmadan Onarım
✅ Ankara Su Sızıntısı Bulma:    Ankara 7/24 Servis

Termal kamera ısıya suyarlı çalışan ve görüntüleme yapam bir cihazdır ve özellikle sıcak su hattı, kalorifer su kaçak tespiti, kombi tesisat su kaçak tespiti, yerden ısıtma su kaçak tespiti gibi alanlarda oldukça aktif çalışan bir cihazdır. Kameralı Su Kaçak Tespiti diğer tespitlerin aksine görüntüleme yaptığı için müşterininde ilgisini çekerek aşırı talep oluşturmaktadır.

 

Su Kaçak Tespitin de Kullanılan Cihazlar

Termal Kamera: Termal kamera görüntüleme sistemi ile kaçak tespiti yapabilen bir cihazdır. Isıya dıyarlı görüntüleme şeması çizerek boruların nereden geçtiğini ve su kaçağının nokta olarak nerede olduğunu kameradan görmamizi sağlamaktadır.

Kanal Görüntüleme Kamerası: Bu kamera kablolu ve itme gücü ile çalışan bir cihazdır. Kanal görüntüleme kamerası pis su borusu, kanalizasyon hattı, pimaş boru iç kısmı gibi geniş boru çapı olan yerlerde içine kamera salınarak arıza tespiti yapan cihazdır. Bu cihaz kanalizasyon çukuru, kayıp logar kapağı yer tespiti işleminde de kullanılmaktadır.

Akustik Dinleme Cihazı: Bu cihaz ise su kaçağının yüksek basınçla çıkardığı çok düşük frekanslı sesi yükselterek kulaklık vasıtası ile duymamız sağlayan bir cihazdır. Cihaz üzerinde ki ses ölçüm parametresi bize kaçağın hangi istikamette olduğunu da göstermektedir. Bu cihaz dış alanlar da, Yangın Hidrat Su Kaçak tespiti, Ana Şebeke ve Bahçe sulama boru hattı su kaçağı tespiti gibi işlemlerde de kullanılmaktadır.

Alan Tarama dedektörü: Bu cihaz Kanal görüntüleme kamerası ile ortak çalışır. kanal görüntülkeme kamera başlığında ki bir verici sayesinde Alan Tarama dedektörü kameranın tespit ettiği arızanın yüzeyde nereye denk geldiğini bize gösterir.

 

 

 

Cihazla Kırmadan Su Kaçak Tespiti

Cihaz dedğimiz aletler yukarıda sayılan makinelerin bütünüdür. Bu cihazlar kullanılarak yapılan su kaçağına Cihazla Su Kaçak Tespiti denilmektedir. Cihazlar birbirleri ile kordineli ve ortak çalışırlar. Lazer ölçümleri ve rontgen ile tespit denilen cihazlarda bunlardır. Ancak halk dilinde bu cihazlar farklı isimler ile tanımlanmıştır. Google Arama Motoruna kendi tanımladığı şekilde yazdığı için de firmalar bu adlandırmalara önem vermiştir.

Evde Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Su kaçağının belirtileri sayesinde insanlar evinde bir su kaçak olduğunu anlayabilirler. Bu belirtilerden en çok görüneni alt kat komşunun tavanından damşayan sudur. Bir su kaçağı ortalama bir saatle üç saat arasında alt kat tavandan damlamaya başlar. Bazı demir borular pas sebebi ile bu kaçağı durdurubilirler. Ancak kısa süre sonra kaçak yeniden ortaya çıkar. Duvarlarda oluşan nemlemme ve boylarda oluşan kabarma ve hatta parkeler de oluşan kabarma ve deformasyonlar da su kaçağının belirtisidir. Bir de özellikle zemin katlar da bulunan daireler de gizli kaçak vardır. Bu su kaçağı binanaın temeline akıp gittiği için kaçağı belki aylar sonra ev sahibi fark edebilir. Bu tip gizli kaçaklar Su faturasının yüksek gelmesi ilede ortaya çıkabilr.

Kombi Su Eksiltme ve Kalorifer Kaçak Tespiti

Kombi petek tesisatında kaçak sorunu yaşana bilmektedir. Kombi su eksiltme sorunu yada Kombi basınç düşme sorunu gibi arızalara sebep olmaktadır. Kombi su kaçak tespiti için cihazlar yetersiz kala bilmektedir. Daha detaylı bilgi için Kombi su eksiltme yazımızı okuya bilirsiniz. Kombi su kaçak sorununu kaçak kimyasalı ile kırmadan tamir ediyoruz. Kombi su kaçak ve doğalgaz su kaçak tespiti gibi terimlerde bu arıza için kullanılmaktadır.

 

Su Tesisatı Dondu Nasıl Açılır?

Kış aylarında aşırı soğuklar sebebi ile koruma altına alınmayan ve izalasyonu yeterli olmayan su tesisat boruları donma sebebi ile yarılmaktadır. Donma su tesisat borusu içinde ki suyun genleşmesine sebep olmaktadır. Genleşen donan su boruda yarılma ve patlamaya sebep olmaktadır. Bu tip su kaçakları tespit edilsede geniş bir alanda yarılma olduğundan oldukça meşakkatli bir işlemi vardır. Donan su tesisatının açıla bilmesi için bilinen eski yöntemler haricinde teknolojik bir çalıişma yoktur. Bütün çabalarımıza rağmen donan su tesisatını patlamadan çöze bilmek için bir cihaz üretemedik.

Eski tip yöntemler, Pürmüz yada tüp ile tesisatın geçtiği yeri ısıtmak, elektirikli soba kullanmak, metal borularda kaynak makinesi kullanmak, düdüklü tencere ile buhar üretip tesisatın içine ısı vermek gibi yöntemler ile Donan su tesisat borusunu açmaya çalışılmaktadır.

Kameralı Su Tesisatçısı Çağırmadan Önce

Eviniz de su kaçağı var ise Kameralı Su Tesisatçısı çağırmadan önce mutlaka bir genel kontrol yapın. Mesela en çok su kaçağı görülen alanlardan biri olan banyo örnek verecek olursak Banyonuz da en son tesisat ile ilgili bir şey yaptınız mı onu kontrol edin. Alt kat komşunuzun şikayetinin iyice dinleyin. Ona şu soruları mutlaka sorun;

- Su Kaçağı Ne zaman başladı?

- Su damlaması sürfekli hiç kesinti yapmadan mı oluyor?

- Yada Su damlaması zaman zaman kesinti yapıyor mu?

- Alt kata damlayan su sızıntısı siz evin vanasını kapatınca kesiliyor mu?

- Akan suda pis koku varmı?

Bu soruları mutlaka birlikte değerlendiriniz. Sonrasında banyonuzda yeni bir musluk değişimi yaptınız mı? Yada yeni bir bağlantı yada değişim yaptınız mı? Bunları düşünün ve eğer yaptı iseniz bu bölgeleri mutlaka su sızıntısı varmı kontrol ediniz. Eğer bütün bu kontroller sonucunda bir kaçak tespit edememiş iseniz Ankara Su Kaçak Tespit Firması olarak Deniz Tesisatı araya bilirsiniz.

 

Matkapla Su Borusunu Deldim

Bazı su kaçakları ise müşteri tarafından bilmeden yapılmaktadır. Özellikle Banyo ve Tuvalete takılmak istenen bazı eşyalr için duvara matkapla delinmek istenen delik sırasında matkap ucunun duvar içerisinden geçen su tesisat borusuna denk gelerek delinmesi ve su kaçağı ortaya çıkmasına sebep olmasıdır. Bu tip su kaçağının yeri zaten belli olduğu için tespit yada cihaza gerek yoktur. Matkapla delinen su borusunu özel aparat ve kaynak sistemi ile fayansı kırmadan Tamir ediyoruz.

Ancak size bir önerimiz var;

Evinizde yapılacak tamirat ve tadilattan önce su borularının nereden geçtiğinin Termal Kamera ile tespit etmek için Ankara Su Kaçak Tespit Firması olarak Deniz tesisattan mutlaka tadilat öncesi Kameralı Su Tesisatçısı taleb edin.

 

Evde Su Kaçağını Kendim Tamir Edebilir miyim?

Değerli müşterlerimiz, size faydalı bir bilgi olabilmesi için bazı basit tamir yöntemleri için tesisat ustalarına para vermenize gerek yok. Bu tip su kaçaklarını eğer bir tornavida ve bir penseniz var ise kendiniz de tamir edebilirsiniz. Özellikle eski demir borular sıva üzerinden geçer ve sık sık oksitlenme sebebi ile delinir. Şimdi size sıva üzerinden ve açıktan geçen bir su tesisat borusunun delinmesi durumun da ne yapacağınızı anlatacağım.

Öncelikle Almanız gereken malzemeler;

- Bir adet yıldız Tornavida,

- Bir parça bisiklet şamreli yada ince kauççuk, (Düşemecilerden isteye bilirsiniz.)

- Bir adet 3 cm çapında hortum kelepçesi,

- Bir parça zımpara

Önce delinen borunun etrafını zımpara ile temizleyin. Daha sonra etrafını dolanacak şekil de kauççuk kesip dolayın ve en son üzerine kelepçeyi sarın ve tornavida yardımı ile sıkın. Suyun kesildiğinden emin olun ve bu şekilde kullanmaya devam edin.

SICAK SU ÇOK AZ AKIYOR

Özellikle eski binalarda su tesisat boruları demir olması sebebi ile sıcak su tesisatı paslanır ve mutfak ve banyo gibi alanlarda musluk ve bataryalarda sıcak su az akar. Sıcak suyun az akması sebebi ile kombi yada sohben ateşleme yapmaz ve su ısınmaz. Bu gibi durumların tek çözümü su borusunun değişimidir.

Hizmet Bölgeleri : 

Keçiören Cihazla Su Kaçak TespitiYenimahalle Cihazla Su Kaçak TespitiPursaklar Cihazla Su Kaçak TespitiMamak Cihazla Su Kaçak TespitiGölbaşı Cihazla Su Kaçak TespitiÜmitköy Cihazla Su Kaçak TespitiÇayyolu Cihazla Su Kaçak TespitiEtimesgut Cihazla Su Kaçak TespitiSincan Cihazla Su Kaçak TespitiYenikent Cihazla Su Kaçak TespitiEryaman Cihazla Su Kaçak TespitiBatıkent Cihazla Su Kaçak Tespiti

Hizmetlerimiz: Cihazla su arıza tespiti, cihazla su kaçağı tespiti, aletle su arıza bulma, aletle su kaçak, su kaçak tespit cihazı, makineli su kaçak bulma, su kaçak tespit firması, Su kaçak tespit fiyatı, kaçak su bulma, su arıza bulucu, sucu, su sızıntı, su sızıntı tespit, cihazla su sızıntı tespiti, su damlaması,  tavandan su akıyor, duvardan gelen su, tavandan su damlıyor, alt kata su akıyor, üst kattan su geliyor, Fayanstan su geliyor, fayans kırmadan tamir, kırmadan su kaçak tespiti, kırmadan fayans çıkarma, klozet su kaçırıyor, klozet su akıtıyor, klozet tamiri, musluk su akıtıyor, Musluk tamiri, Batarya tamiri, Kameralı su tesisatçısı, en yakın su tesisatçısı, En hızlı su tesisat, acil su tesisatçısı, tesisatçı bul, su kaçak bulucu, Banyodan su sızıyor, Banyo su tamir, Tuvalet su akıtıyor, Su saati arıza, fiyat, Delinen boru tamiri, patlak su borusu tamiri, matkapla su borusunu deldim, Nasıl yapılır? Nasıl tamir edilir? 

Cihazla su kaçağı tespiti, tıkanıklık açma, kanal görüntüleme, petek temizleme, doğalgaz tesisat temizleme ve daha bir çok konuda ustayla whatsapp üzerinden hemen canlı görüşün.

Ustaya Sor